0

ماشین های ظرفشویی امروزه به یکی از وسایل محبوب در منازل تبدیل شده و بسیاری از خانم ها به خصوص خانم های شاغل از این دستگاه پرکاربرد به طور روزانه استفاده میکنند و اگر این دستگاه به هر دلیلی دچار مشکل شود ممکن است شستن ظروف برای آنها بسیار آزاردهنده شود. به همین خاطر بهتر است سریع تر نسبت به رفع عیب ماشین ظرفشویی اقدام شود.

ماشین ظرفشویی های برند ال جی نیز مانند هر برند دیگری ممکن است به دلیل استفاده نادرست، مواد شوینده نا مرغوب و... دچار مشکل شوند که باید آنها را برطرف نمود. اما این مشکلات کدام ها هستند؟ ما به شما خواهیم گفت.

مشکلات ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی الجی روشن نمی شود

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی الجی میتواند مربوط به پریز برق یا دوشاخه برق ظرفشویی باشد. همچنین امکان دارد سیم کشی و برد الکترونیک دستگاه آسیب دیده باشد.

 

ماشین ظرفشویی الجی آب را تخلیه نمیکند

ظرفشویی ال جی به دلایل مختلف ممکن است آب اضافی درون دستگاه را تخلیه نکند. این مشکل به دلایل مختلفی همچون گیر کردن جسم خارجی درون پمپ و یا شلنگ تخلیه، مشکل در سیم کشی دستگاه، کثیفی فیلترهای تخلیه و یا خرابی پمپ تخلیه رخ دهد. بنابراین در ابتدا باید از تمیزی تمام قسمت ها اطمینان حاصل فرمایید.

ماشین ظرفشویی الجی صدای غیرطبیعی می دهد

اگر به تازگی صدای ماشین ظرفشویی شما تغییر کرده و صداهای زیادی از آن شنیده میشود در ابتدا مطمئن شوید که دستگاه را بیش از حد ظرفیت پر نمیکنید. سپس پمپ تخلیه و جت پمپ باید بررسی شوند تا مشخص شود مشکلی در این قسمت ها وجود دارد یا خیر.

ماشین ظرفشویی ظروف را به خوبی خشک نمیکند

اصلی ترین دلیل به وجود آمدن این مشکل مربوط به اتمام مایع جلادهنده می باشد. بنابراین از پر بودن مخزن مایع جلا دهنده مطمئن شوید.

اگر مشکلی وجود نداشت فن خشک کن، المنت و سایر قسمت ها باید توسط یک تکنیسین بررسی شوند.

آب وارد ماشین ظرفشویی الجی نمیشود

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای ظرفشویی شما ایجاد شود عدم آبگیری دستگاه می باشد که از اصلی ترین دلایل آن میتوان به کم بودن فشار آب و خرابی شیر ورودی اشاره نمود.

علاوه بر این موارد خرابی میکروسوئیچ درب، شناور و سوئیچ شناور، کثیف بودن شلنگ ورودی و یا خرابی برد الکترونیکی نیز باعث بروز چنین مشکلی خواهند شد که برای برطرف نمودن این موارد به یک تکنیسین حرفه ای نیاز است.

ظروف در ماشین ظرفشویی به درستی شسته نمیشوند

اگر شما از مواد شوینده مرغوب استفاده نکنید قطعا ظروف به خوبی تمیز نخواهند شد. همچنین اگر فیلتر تخلیه کثیف باشد نیز این مشکل به وجود خواهد آمد.

موارد دیگری همچون گرفتگی و خرابی بازوی آبپاش، پر بودن بیش از حد ماشین ظرفشویی، تنظیمات اشتباه، خرابی پمپ آبپاش، شیر برقی، خرابی المنت حرارتی و خرابی برد نیز باعث بروز این مشکل خواهند شد.

 

ماشین ظرفشویی الجی نشتی آب دارد

نشتی آب یکی از مواردی است که میتواند بسیار آزاردهنده باشد و کف آشپزخانه را به شدت کثیف کند. بنابراین باید سریعا مشکل را برطرف نمود.

عواملی که باعث این مشکل میشوند عبارت اند از: خرابی واشر دور درب، خرابی شیر ورودی آب، خرابی شناور و پارگی شلنگ ها که هر کدام از موارد باید به طور جداگانه بررسی شوند. 

آب داخل ماشین ظرفشویی الجی گرم نمی شود

آبی که وارد ظرفشویی میشود در ابتدا توسط المنت گرم شده و برای شستشوی ظروف استفاده می‌شود. بنابراین برای اینکه ماشین ظرفشویی به درستی کار کند، باید به شیر آب سرد وصل شود و سپس توسط المنت گرم گردد. (وصل نمودن به شیر آب گرم ممکن است باعث خرابی قطعات داخلی مانند ظرف نمک و اتصالات شود.)

بنابراین اگر آب درون دستگاه گرم نمی‌شود، ممکن است به خاطر خرابی المنت، ترمیستور، سوییچ اطمینان هیتر و یا برد الکترونیکی باشد که برای رفع این مشکل، بهتر است از یک تکنیسین کمک بخواهید.

چراغ نمک ماشین ظرفشویی خاموش نمی شود

علت روشن شدن چراغ نمک در ماشین ظرفشویی الجی، به اتمام نمک داخل مخزن نمک آن ماشین مربوط می‌شود. اگر مخزن دارای نمک میباشد و همچنان این چراغ روشن است ممکن است سنسور ظرف نمک نیاز به تعویض داشته باشد.

مواردی که بیان شد از مهم ترین و رایج ترین مشکلات ظرفشویی های ال جی هستند که برای رفع عیب هرکدام از آنها بهتر است از تکنیسین های حرفه ای کمک بخواهید.

تیم ما سالهاست در زمینه تعمیرات لوازم خانگی ال جی فعالیت دارد و قطعا میتواند در زمینه تعمیرات به شما عزیزان کمک کند. بنابراین برای ثبت درخواست خود همین حالا با شماره 43840-021 تماس حاصل فرمایید.

 

هرگاه با یکی از مشکلات معمول ظرفشویی الجی برخورد کردید جهت تعمیر ظرفشویی الجی با مشاوران ما تماس حاصل بفرمائید تا در اسرع وقت جهت تعمیر ماشین ظرفشویی الجی شما اقدام گردد.

تعمیرات ظرفشویی الجی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مشکلات و خرابی های ماشین ظرفشویی ال جی

  • ID
در دنیای امروز، ماشین ظرفشویی‌ها به عنوان یکی از وسایل خانگی ضروری شناخته می‌شوند که به طور قابل توجهی در تمیز کردن و شستشوی ظروف کمک می‌کنند. با ...

ماشین ظرفشویی ال جی یکی از وسایل مهم در آشپزخانه است که به شما کمک می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ظروف خود را شستشو دهید. البته، برای حفظ عملکرد ...

ماشین ظرفشویی‌ها از جمله وسایل خانگی مهمی هستند که به شما در شستشوی ظروف و لوازم آشپزخانه کمک می‌کنند. یکی از برندهای محبوب و معروف در دنیای ماشین ...

تعمیرات ظرفشویی الجی

تعمیر و تعویض برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی الجی

برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی الجی ممکن است به دلیل نوسانات برقی و یا نشتی آب از داخل ماشین ظرفشویی ...

مهمترین خرابی های ماشین ظرفشویی الجی

ماشین های ظرفشویی امروزه به یکی از وسایل محبوب در منازل تبدیل شده و بسیاری از خانم ها به خصوص خانم های شاغل از این دستگاه پرکاربرد به طور روزانه ...

 خرابی های متدوال ماشین ظرفشویی الجی

مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی الجی به وجود آید متعدد می باشد. اما می توان به چند مورد رایج تر اشاره نمود:

  • ماشین ظرفشویی روشن نمی شود
  • ...
Load More

هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی

  • ID
هزینه تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی الجی

ماشین ظرفشویی الجی دارای انواع مختلفی از پمپ تخلیه میباشد که هزینه تعویض هر کدام بسته به مدل دستگاه هزینه متفاوتی خواهد داشت. شما میتوانید جهت اطلاع ...

هزینه تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی الجی

آکوا استاپ یا همان شیربرقی شلنگی ماشین ظرفشویی الجی دارای انواع مختلفی همچون دو بوبین و تک بوبین میباشد. همچنین در بعضی دستگاه ها از شیربرقی کره ای و ...

Load More

تعمیرچی

 

گروه خدماتی تعمیرچی با 25 سال سابقه درخشان در زمینه خدمات و تعمیرات لوازم خانگی ، مفتخر است با بیش از 500 تکنسین فعال ، خدمات سرویس و نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

 اطلاعات تماس دفتر مرکزی

 

تلفن : 91001680 - 021

آدرس : میدان توحید ستارخان مرکز خدمات تعمیرچی

 

سایر درگاه های ارتباطی ما

 

 اینستاگرام : tamirchi724

 واتساپ :     Tamirchi

 ایمیل :  [email protected]